Hírek

Sajtóközlemény

2018. május 03.

ÁTÁNYI REFORMÁTUS EGYHÁZKÖZSÉG

SAJTÓKÖZLEMÉNY

„VALLÁS  ÉS  KULTÚRA  A  CSALÁDOKÉRT”  –  KUTATÁSI  PROJEKT  AZ  ÁTÁNYI  REFORMÁTUS EGYHÁZKÖZSÉGNÉL

Az Átányi Református Egyházközség 2017 júliusában támogatási  kérelmet  nyújtott  be „transznacionális együttműködések” konstrukció keretén belül, mely kérelmet az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásra érdemesnek ítélt. A projekt célkitűzése a nemzetközi tapasztalatok és jó gyakorlatok megismerése és ajánlások kidolgozása a hazai alkalmazásra.  A közösségi szolgáltatások  fejlesztése  kapcsolatépítés,  partnerség  révén,  a  család társadalmi  szerepét  erősítő  jó  gyakorlatok  elterjesztése,  valamint  a  kulturális  és  civil  szervezete közötti együttműködések ösztönzése szórványközösségek ismételt összekapcsolása révén. A szakmai megvalósítás során kutatási tevékenység segíti  megérteni  az  egymástól  elszakadt  közösségek  társadalmi  jellemzőit, számos  szakértői  bevonással  egybekötött  programelem  (kirándulások,  tanulmányutak,  kerekasztal-megbeszélések) támogatja a pályázat célkitűzéseinek eredményes elérését.

Projekt címe:  Vallás és kultúra a családokért – Nemzetközi kutatás a vallás és nemzeti identitás relációjának feltérképezésére, a közösség fejlesztésére

Projektazonosító:   EFOP-5.2.2-17-2017-00037

Támogatás összege:   49,73 MILLIÓ FORINT

Megvalósítás ideje:   2017.12.01-2019.11.30.

Szóljon hozzá

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support