Hírek

Együttműködő partneri bemutató – Haraszti Református Egyházközség

A Haraszti Református Egyházközség folyamatosan létezik a Reformáció kora óta. Az egyházi istentiszteleti alkalmakon túl, amelyek a templomunkban, imatermünkben történnek, jelen vagyunk a közeli iskolákban, ahol hitoktatást végzünk, illetve a családlátogatásokon
keresztül a magyar, református családokban is. A Haraszti Református Egyházközség társadalmi tényező a Lacházi Járásban, és ezzel a szolgálattal meghatározza a reformátusság és magyarság jelenlétét, megmaradását. Minden tevékenységünk, a református, magyar identitás megmaradásának küzdelme, hiszen a többségi nép mindent megtesz, hogy megfogyatkozzunk, beolvadjunk. Ez ellen csak akkor tudunk célokat elérni, ha egyházközségünk tagjait rendszeresen buzdítjuk, erősítjük, és olyan alkalmakat szervezünk nekik, amelyekben és amelyekből láthatják, hogy : „Jó magyarnak lenni, igen nehéz, de nem lehetetlen.” Széchenyi István. Így havi rendszerességgel szervezünk egyházi, kulturális alkalmakat ezzel a céllal, koncertek, előadások, kirándulások, konferenciák és táborok, kézműves foglalkozások formájában a helyi Dózsa György Magyar Kultúregyesülettel
karöltve.
Pályázati projekt formájában építettük újjá a templomunkat, szerveztünk gyermektáborokat, de partnerként részt vettünk számos projektben, akár úgy hogy részt vettünk a rendezvényeken, előadásokkal, de úgy is, hogy tudományos felmérésekhez, kérdőívek kitöltéséhez biztosítottuk a szükséges alanyokat.

Szóljon hozzá

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support