Hírek

Általános projektismertető

Projektismertető

„Vallás és kultúra a családokért” – kutatási projekt az Átányi Református Egyházközségnél

 

Az Átányi Református Egyházközség 2017 júliusában támogatási kérelmet nyújtott be „transznacionális együttműködések” konstrukció keretén belül, mely kérelmet az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásra érdemesnek ítélt.

 

A projekt célkitűzése a nemzetközi tapasztalatok és jó gyakorlatok megismerése és ajánlások kidolgozása a hazai alkalmazásra. A közösségi szolgáltatások fejlesztése kapcsolatépítés, partnerség révén, a család társadalmi szerepét erősítő jó gyakorlatok elterjesztése, valamint a kulturális és civil szervezetek közötti együttműködések ösztönzése szórványközösségek ismételt összekapcsolása révén. A szakmai megvalósítás során kutatási tevékenység segíti megérteni az egymástól elszakadt közösségek társadalmi jellemzőit, számos szakértői bevonással egybekötött programelem (kirándulások, tanulmányutak, kerekasztal-megbeszélések) támogatja a pályázat célkitűzéseinek eredményes elérését.

 

Projekt címe:    Vallás és kultúra a családokért – Nemzetközi kutatás a vallás és nemzeti identitás relációjának feltérképezésére, a közösség fejlesztésére

Projektazonosító:          EFOP-5.2.2-17-2017-00037

Támogatás összege:     49,73 MILLIÓ FORINT

Megvalósítás ideje:       2017.12.01-2019.11.30.

 

A fejlesztés közvetlen célja a közösségi szolgáltatások fejlesztése, egyházközségünk hálózatosodásának elérése, a család társadalmi szerepét erősítő jó gyakorlatok elterjesztése, valamint a kulturális és civil szervezetek közötti együttműködések ösztönzése. Ennek kapcsán előzetes tudományos kutatásaink révén megfogalmazva a fő célkitűzéseink érdekében az alábbi tevékenységeket valósítjuk meg: kick-off meeting; tanulmányozni kívánt terület, szolgáltatás megismerése: a közösségfejlesztés, mint szolgáltatás témakörének megismerése, tanulmányozása; nemzetközi kerekasztal események megvalósítása; nemzetközi hálózatépítés: további partnerekkel, tudományos szaktekintélyekkel való kapcsolatfelvétel; megismert jó gyakorlatok leírása – kutatás és összehasonlító elemzés; kompetenciafejlesztő tréningek; műhelymunkák és tanulmányutak; disszeminációs tréning; kutatási zárótanulmány, zárójelentés elkészítése; projekt eredményeinek széleskörű ismertetése kisfilm segítségével.

Szóljon hozzá

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support